Kalendarz wydarzeń
« Powrót do listy

Program atrakcji na miesiąc WRZESIEŃ

dodano: 02.09.2019

WRZESIEŃ

2 WRZEŚNIA (PONIEDZIAŁEK)

WITAMY W PRZEDSZKOLU!

 

11 WRZEŚNIA (ŚRODA) GODZ. 10.00

 

W nawiązaniu do realizowanego tematu kompleksowego, zaprosiliśmy do naszego przedszkola PANÓW POLICJANTÓW, którzy opowiedzą nam o swojej pracy ale przede wszystkim poruszą takie tematy jak:

 

 

13 WRZEŚNIA (PIĄTEK) GODZ. 9.15

WYCIECZKA NA STADION NARODOWY DO CENTRUM MĄDREJ ZABAWY

„SMART KIDS PLANET”

 

Dzięki pomysłowi i uprzejmości jednego z Rodziców (Pana Adama – Taty Leona z grupy „SŁOCECZKA”) będziemy mieli okazję zostać przedpremierową grupą, która skorzysta ze wszystkich atrakcji obiektu przed oficjalnym otwarciem :)

„Smart Kids Planet” to innowacyjne i interaktywne Centrum Mądrej Zabawy dla Dzieci, które łączy rozrywkę z nauką poprzez zabawę i doświadczanie.

W trakcie wizyty odbędą się również zajęcia edukacyjne z Błękitkiem, które przeznaczone są dla osób od lat 3 do 103 J i polegają na bezpośredniej rozmowie z wirtualną postacią, która nie tylko odpowiada na pytania publiczności, ale także wchodzi w interakcję z pojedynczymi osobami.

 

A to nie wszystko. Głównym celem spotkania jest umiejętne przekazanie widzom wiedzy z zakresu biologii i ekologii. W unikalny i daleki od podręcznikowego sposób. Postać Błękitka w przekonujący sposób przekazuje potrzebę dbania o środowisko i uświadamia, do czego może prowadzić lekkomyślność ludzi.

Poznaj Błękitka – Mówiącego Wieloryba!

Podczas zajęć odnosimy się do poznawczego, społecznego, emocjonalnego, jak i fizycznego obszaru rozwoju dziecka. Łącząc tematy przyrodnicze (wartość poznawcza, poszerzanie wiedzy dzieci) ze społecznymi (tematy współpracy i współdziałania) oraz włączając elementy muzyczno-ruchowe wpisujemy się w sposób prowadzenia zajęć dydaktycznych w przedszkolach, gdzie bardzo ważna jest przemienność zadań i aktywności dzieci.

Jednocześnie nasz bohater Błękitek i jego podwodny świat to atrakcyjna i pełna emocji forma edukacji przez zabawę. Jest to interaktywna forma nauki, gdzie dzieci są aktywizowane przez bohatera animowanego. Atrakcyjna i bliska dzieciom forma zajęć to trwałe, zapadające w pamięć i ciekawe doświadczenie edukacyjne.

 

 

18 WRZEŚNIA (ŚRODA) GODZ. 10.30

TEATRZYK, PT. „PRZEPIS NA URODĘ”

Lily i Benio przypomną nam jak bardzo ważne jest używanie zwrotów grzecznościowych oraz bycie miłym w stosunku do innych. Pokażą nam również poprzez własne doświadczenia, że w przedszkolu jest super! Bycie miłym, życzliwym dla innych to cecha super przedszkolaka :)

 

20 WRZEŚNIA (PIĄTEK)

OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRZEDSZKOLAKA

W PROGRAMIE:

A specjalnie dla wszystkich przedszkolaków z okazji ich święta, wystąpi KLAUN KLUSECZKA :)

Pokaz sztuczek i wspólna zabawa rozpocznie się

o godz. 10.00

 

24 WRZEŚNIA (WTOREK)

JESIENNI ARTYŚCI

Wykorzystując przepiękne, jesienne skarby – wykonamy bukiety z kolorowych liści.

Będzie to również okazja do rodzinnego spaceru

w poszukiwaniu dużej ilości kolorowych liści

potrzebnych do wykonania kwiatów :)

 

27 WRZEŚNIA (PIĄTEK)

„WESOŁA MATEMATYKA –

„JA I PRZESTRZEŃ”

Rozpoczynamy roczny cykl zajęć matematycznych na wesoło.

Zajęcia prowadzone metodą projektu, mają na celu podsumowanie matematycznych bloków tematycznych oraz utrwalanie umiejętności logicznego myślenia.

W programie zajęć: