PRZEDSZKOLE I ŻŁOBEK "FRAJDA"
Z NAJLEPSZĄ KADRĄ
POD SŁOŃCEM!

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA
Nowa lokalizacja

Od 1 września 2020 r. otworzyliśmy się w nowej lokalizacji w Wilanowie, przy ul. Wiertniczej 76. Nowy budynek, o powierzchni użytkowej 600m2 + ogród został zaprojektowany i zbudowany specjalnie dla naszych podopiecznych.

Nasza oferta

Nasz program nauczania uwzględnia harmonijny rozwój osobowości wychowanków w zakresie intelektualnym, fizycznym, społecznym i twórczym.

Zapisy do przedszkola

Zapraszamy na spotkanie i prezentację,
tel. 664 700 055

Dlaczego warto zapisać dziecko

do przedszkola Frajda

Przedszkole Niepubliczne FRAJDA to placówka z 12 letnim doświadczeniem. Początkowo zlokalizowana na Sadybie, została przeniesiona do własnego, specjalnie zaprojektowanego budynku w Wilanowie (ul. Wiertnicza 76) o powierzchni 600m2

 • KADRA 
  Nasza kadra to zespół wykształconych i doświadczonych nauczycieli, którzy współpracują z nami od wielu lat.
 • PROGRAM
  Rozwijamy kompetencje osobiste i społeczne naszych wychowanków poprzez starannie dobrane programy i metody nauczania.
 • EDUKACJA ANGLOJĘZYCZNA
  Realizujemy autorski program nauki języka angielskiego utrwalany przez asystentów językowych podczas codziennych aktywności.
 • EDUKACJA SPORTOWA
  Prowadzimy codzienne, poranne zajęcia gimnastyczne i sportowe we wszystkich grupach wiekowych.
 • WŁASNA SALA GIMNASTYCZNA
  Posiadamy własną salę do zajęć o powierzchni 160m2.
 • WŁASNY OGRÓD I PLAC ZABAW
  Dysponujemy własnym ogrodem z placem zabaw o powierzchni 400m2, wyposażonym w certyfikowane urządzenia i zabawki dla dzieci.
 • WŁASNA KUCHNIA
  Smaczne i zdrowe posiłki, przygotowywane w naszej kuchni przez Pana Piotra zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia dla Dzieci.
 • PRZESTRONNE SALE
  Budynek, który został specjalnie zaprojektowany jako nowoczesne przedszkole posiada przestronne, jasne sale dydaktyczne.
 • GODZINY PRACY PLACÓWKI
  Przedszkole pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-18:00.
  Jesteśmy placówką nieferyjną, otwartą podczas wakacji i przerw międzyświątecznych.

PRZEDSZKOLE FRAJDA WILANÓW

OFERTA ZAJĘĆ

W RAMACH CZESNEGO

Dwujęzyczne przedszkole Wilanów
Dwujęzyczność

Podstawę programową realizujemy w języku polskim i angielskim.

Jako kluczową metodę w procesie nauki języka angielskiego wybraliśmy immersję- „zanurzenie się w języku”. Tworzymy naturalne środowisko, w którym używany jest język angielski - zajęcia poranne, konwersacje indoor/outdoor, rutynowe czynności  oraz autorskie popołudniowe zajęcia „Afternoon Tea Club”, „Fun Theatre”, „Smal Talks”, „Games&Play”, „Sing&Joy” stanowią przede wszystkim niewymuszoną, bezstresową formę nauki.

Glottodydaktyka
Glottodydaktyka

Glottodydaktyka to metoda przygotowująca dzieci do nauki czytania i pisania. Czas przygotowania do osiągnięcia tych dwóch umiejętności jest wydłużony - zaczyna się w przedszkolu już w grupie najmłodszej - 3-latków - po to, by czas opanowania przez dziecko pisania i czytania skrócić do minimum.

Rytmika w przedszkolu Frajda
Rytmika PL/ENG

Zajęcia z rytmiki prowadzonę są dwa razy w tygodniu. Na zajęciach śpiewamy, tańczymy i i rozwijamy ekspresję rytmiczno-muzyczną dzieci. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

Zespół wokalny SING&JOY
Zespół wokalny SING&JOY

# Dla wszystkich dzieci, które chcą rozpocząć przygodę z muzyką oraz lubiących śpiewać, organizujemy raz w tygodniu zajęcia wokalne w języku angielskim.

Frajda GYM
Frajda GYM
# Dzień zaczynamy od zajęć sportowych w języku angielskim. Sports activities to najlepszy pomysł na dobre rozpoczęcie dnia.
Afternoon TEA CLUB
Afternoon TEA CLUB
# To program autorski napisany i realizowany by Teacher Ola. Zajęcia popołudniowe nie odbędą się bez tradycyjnej angielskiej herbatki z mlekiem! To niezmienny rytuał, który towarzyszy nam w poznawaniu kultury Wielkiej Brytanii- tea ceremony,  London city, Queen Elizabeth II and her beloved royal corgis, British weather i wiele innych tematów, realizowanych poprzez odrobinę sztuki. Dzieci poznają Wielką Brytanię na różne sposoby: smaki (wspólne  gotowanie), projekty sensoryczne, taniec , piosenki, projekty artystyczne…
Zajęcia teatralne dla dzieci
Fun Theatre

Zajęcia teatralne w języku angielskim to połączenie nauki i zabawy.

Dzieci uczą się wyrażania emocji i pielęgnowania otwartości, co pozytywnie wpływa  na ich relacje z rówieśnikami.

Konwersacje dla dzieci w Wilanowie
Small talks

Konwersacje w języku angielskim. Rozmówki małe i duże związane z tematyką realizowanej podstawy programowej.

Tańce dla dzieci w Wilanowie
Dancing Time

Taniec w języku angielskim.

Głównym celem zajęć tanecznych jest zapoznanie najmłodszych z rytmem muzycznym, podstawowymi krokami tanecznymi, a także rozwój motoryczny i artystyczny dzieci.

Zajęcia mają na celu świetną zabawę, a ponadto wspomagają rozwój fizyczny i ruchowy. Dzieci uczą się również słuchać prowadzącego i współpracować z innymi osobami w grupie.

Muzyka dla dzieci w Wilanowie
Muzykoterapia

Muzykoterapia kształtuje pozytywną postawę wobec aktywności ruchowej, umiejętność łączenia ruchu z muzyką.

Wzmacnia motywację dzieci do rozwoju swych zainteresowań i uzdolnień oraz wdraża do dbania o sprawność fizyczną i zdrowie. Doskonaleni sprawności kondycyjną i koordynacyjną rozwija płynność i estetykę ruchu.

Klubik podróżnika
Klubik podróżnika
# Dwa razy w semestrze zabieramy dzieci w programową, tygodniową „podróż” w różne zakątki świata aby poznać kulturę innych państw.
Nauka gotowania dla dzieci Wilanów
Klubik kulinarny

Uczymy dzieci samodzielnie przygotowywać wybrane posiłki. Raz w miesiącu organizujemy zajęcia w języku angielskim, podczas których razem tworzymy różne, smaczne potrawy.

Własna kuchnia w przedszkolu
Kucharz i własna kuchnia

Naszym dużym atutem jest  własna kuchnia oraz jej kapitan, kucharz - Piotr, który dla każdego "niejadka" znajdzie coś, co będzie mu smakowało. Dzieci powinny wiedzieć, że mogą kształtować swoje gusta kulinarne według własnego uznania. Nikt nie będzie ich zmuszać do jedzenia, jeśli nie zechcą jeść.    

Przedszkolna kuchnia wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne i wartościowe przygotowanie posiłków w warunkach zgodnych z przepisami i normami zatwierdzonymi przez Rejonową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną.

Uwzględniamy specjalistyczne diety dla dzieci alergicznych.

Przedszkole z dużym ogrodem
Przestronny ogród

Ruch na świeżym powietrzu jest dla nas bardzo ważny. Codziennie korzystamy z własnego, przestronnego ogrodu wyposażonego w bezpieczne sprzęty do swobodnej zabawy.

Opieka psychologa
Opieka psychologa

Opieka psychologa obejmuje wsparcie Nauczycieli i Rodziców w procesie wychowawczym oraz diagnozowanie sytuacji wychowawczych w przedszkolu, rozwiązywanie  istniejących problemów, które utrudniają aktywne i pełne uczestnictwo dziecka w życiu przedszkola.

ZAJĘCIA

DODATKOWE

Zajęcia gry na pianinie dla dzieci
Lekcje gry na pianinie

Nauka gry na pianinie dla chętnych dzieci, wykazujących zainteresowanie muzyką.

Judo dla dzieci w Wilanowie
Judo

Program Funny Judo dla dzieci przedszkolnych jest to tzw. „wychowanie przez sport” i polega na położeniu nacisku na bezpieczeństwo, kształtowanie pozytywnych cech charakteru oraz prawidłowej sprawności fizycznej.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia chłopców oraz dziewczynki!

Logopeda dla dzieci w Wilanowie
Logopeda

Zajęcia zakładają objęcie opieką logopedyczną wyznaczonych dzieci i prowadzenie zajęć logopedycznych w przedszkolu przez wykwalifikowanego logopedę, udzielanie porad i wskazówek, prowadzenie zeszytów logopedycznych.

Sensorki Wilanów
Sensorki

Integracja układu narządów zmysłów stanowi podstawę prawidłowej egzystencji i osiągania sukcesów życiowych każdego człowieka.

Bardzo skomplikowane procesy jak np. planowanie i koordynacja ruchów, percepcja słuchowa i wzrokowa, czytanie, pisanie oraz mowa, zależą od procesów integracyjnych zachodzących w ośrodkowym układzie nerwowym.

Szachy dla dzieci w Wilanowie
Szachy

Szachy to najpopularniejsza gra na świecie, która w każdym kraju ma swoich pasjonatów. Od setek lat rozpala umysły ludzi niezależnie od ich wieku, pochodzenia czy wyznawanej religii.

Szachy niesamowicie rozwijają i kształtują wyobraźnię. Szkoła Szachowa „Chess For Kids” stworzyła program, który został opracowany bazując na wieloletniej pracy z dziećmi, doświadczeniu oraz podejściu merytoryczno – dydaktycznym. 

Zajęcia z Lego Robotyki Wilanów
Lego Robotyka

Zajęcia z robotyki to fascynujące warsztaty będące połączeniem budowania robotów, elementów informatyki i świetnej, kreatywnej zabawy!

Pozwalają zamienić naturalną ciekawość świata dzieci w pasję tworzenia. Celem zajęć jest pokazanie, że robotyka może być przygodą, hobby i niebanalną, nieszablonową formą spędzania wolnego czasu.

NASZA
KUCHNIA

Nasza Kuchnia w Przeszkolu Wilanów

ADAPTACJA
DZIECI

Adaptacja dzieci w Wilanowie

NASZE PRZEDSZKOLNE SALE WYPOSAŻONE SĄ
W OCZYSZCZACZE POWIETRZA Z FILTRAMI ANTYBAKTERYJNYMI HEPA

Oczyszczacze powietrza w Wilanowie ZAPRASZAMY DO KONTAKTU